Spisesteder, butikker & overnatning

Hjemmesiden er opdateret d. 8. oktober 2020

Spisning:

 

 

Dideriks Veranda - hotel Sandvig Havn

kunst, butik, café.- www.dideriksveranda.dk 

 

Ellas Restaurant og konditori

www.ellasrestaurant.dk

 

Glieses Garagesalg

Åbent alle 7 ugedage fra kl. 10 – 22:00

 

Hotel Nordlandet -www.nordlandet.com


 

Kalas Bornholm - www.kalasbornholm.dk


Promenadekiosken - Facebook Promenadekiosken


 

Butikker, Gallerier & kunsthåndværk:

 

Engholms Brændpunkt

Bredgade 2, Sandvig, www. brandpunkt.dk

 

Dideriks Veranda

Hotel Sandvig Havn, Kunst, butik, café

www.dideriksveranda.dk

 

Galleri Sletten

Hammershusvej 78

 

Maja Frendrup Keramik

Strandgade 2

www.majafrendrupkeramik.dk

 

Sandvig Garn v/ Linda Metzsch

Udsalg på Didriks veranda -www.dideriksveranda.dk


Væver - Karoline le Dous

Hammershusvej 31 - Facebook Husflid udsalg



Service & oplevelser:



Bornholms Begravelsesforretning

www.bornholmsbegravelse.dk


Bådfart Bornholm - www.boatingbornholm.dk


Hammerfyr - www.hammerfyr.dk 


Hammerhavnens Bådfart - hammerhavnensbaadfart.dk


Kims knive

Slibning af knive.Bredgade 4, Sandvig, tlf. 21 16 48 16, e-mail kimklausen9@gmail.com


K2 Bygwww.k2bygbornholm.dk


Salon Stjernan - Facebook Salon-Stjernan





 

Overnatning:




Danhostel Sandvig - www.danhostelsandvig.dk


Hammerknuden Sommerpension- www.hammerknuden.dk


Hammersø Hotel - www.hotel-hammersoe.dk


Hos Engholm - www.hosengholm.dk


Hotel Nordlandet -www.hotelnordlandet.com


Hotel Pepita - www.pepita.dk


Hotel Sandvig Havn - www.sandvighavn.dk


Lyngholt Familiecamping - www.lyngholt-camping.dk


Nordly Vandrerhjem - www.nordlybornholm.dk


Nordvig Bed & Breakfast - www.nordvigbb.dk


Pension Holmegaard - www.pensionholmegaard.dk


Pension Langebjerg - www.langebjerg.dk


Pension Lindesdal - www.lindesdal.dk


Pension Sandbogaard - pensionsandbogaard.dk


- www.rå.dk


Sandloppen - www.sandloppen.dk


Sandvig Camping - sandvigcamping.dk


Sandviggaard Ferielejligheder - sandviggaard.dk


Sandvig Søpark - www.teambornholm.dk


Strandgaarden - strandgaarden-bornholm.dk


Strandhotelletwww.strandhotellet.dk


Strandslottet - www.strandslot.dk


The Falcon Hotel - www.thefalconhotel.dk


Tines Gjestehuz - www.gjestehuz.dk


Turisthotellet - sandvigcamping.dk





Allinge-Sandvig Byforening har en kalender på forsiden af deres hjemmeside med arrangementer i både Allinge og Sandvig.

LINK TIL ALLINGE_SANDVIG BYFORENING


...............God fornøjelse..................


Skriv til os, hvis I har ændringer eller et arrangement som I gerne vil have med på foreningens liste.

Copyright © All Rights Reserved